Ogłoszenia 2026-04-26
niedziela 26.04.2026
2026-04-26
Zakończyło się czyszczenie sufitu i ścian kościoła. Było to bardzo potrzebne. Od jutra, jak co roku, czyszczenie i szlifowanie podłogi w kościele.
I. Dzisiaj
- niedziela Dobrego Pasterza. Tradycyjnie modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa. Ofiary, które składamy na tace przeznaczone są na nasze seminarium duchowne.
- Po Mszy św. o 12:15 spotkanie młodzieży z klas 8, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy z rodzicami.
II. W najbliższym tygodniu
- Jutro spotkanie duszpasterstwa kobiet UMIŁOWANA.
- Spotkania Zelatorów Kółek Różańcowych. Wtorek rano po nowennie do św. Antoniego a we środę o 16:30.
- We czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca po Mszy św. wieczorowej Godzina Święta.
- Zaczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele o 17:30. Zapraszamy do udziału w majówkach także w kaplicach i pod krzyżami.
- W piątek odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku miesiąca. Osoby chcące dopisać się do listy stałych odwiedzin prosimy o kontakt telefoniczny do środy.
- Zaczynamy poświęcenia pól. 1-go maja ( w piątek ) o 18:00 poświęcenie pól w Pościszach. Pełny program podany jest w informatorze i na stronie parafialnej.
- Na najbliższy piątek ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
- Najbliższa sobota:
- to pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7:30 adoracja, różaniec i medytacja.
- Katechezy dla rodziców naturalnych i kandydatów na chrzestnych o godz. 10:00
- 2 maja to święto flagi. Zapraszamy do wywieszania flag biało-czerwonych na domach i posesjach. Jest to szczególnie ważny gest wobec zakusów na naszą narodową tożsamość. Na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie flag, a po zakończeniu Mszy św. przejście pod dąb upamiętniający konstytucję 3 maja i uroczyste podniesienie flagi.
III. Najbliższa niedziela ( 3 maja ) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
- Uroczystości miejskie z racji rocznicy Konstytucji 3 maja rozpoczną się w kościele św. Piotra i Pawła o 11:30. Dalszy przebieg na plakatach i w informatorze.
- Pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja i procesja.
- Odpust w Strzakłach o 12:00.
IV. Inne
- 4 maja to wspomnienie św. Floriana. Msza św. za strażaków o godz. 18:00
- Siostry Opatrzności Bożej z Międzyrzeca organizują wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze w dniach 1-2 maja. Po drodze nawiedzenie bazyliki w Gidlach.
- W niedzielę, 10 maja w Siedlcach odbędą się uroczystości zakończenia peregrynacji relikwii bł. Pauliny Jaricout. Z naszej parafii wyjedzie autokar. Zapisy w zakrystii. Wyjazd organizują Kółka Różańcowe.
- Informacja dla młodzieży. W dniach 5 - 7 czerwca ( piątek-sobota-niedziela ) odbędzie się w Pratulini JERYCHO MŁODYCH. Więcej na facebooku. Ks. Leszek organizuje wyjazd. Zapisy w zakrystii.
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 31.05.2026
niedziela 24.05.2026
sobota 16.05.2026
sobota 09.05.2026
sobota 02.05.2026
niedziela 26.04.2026
sobota 18.04.2026
sobota 11.04.2026
sobota 28.03.2026
sobota 21.03.2026
niedziela 15.03.2026
sobota 14.03.2026
sobota 28.02.2026
sobota 21.02.2026
sobota 14.02.2026
niedziela 08.02.2026
niedziela 01.02.2026
niedziela 25.01.2026
niedziela 18.01.2026
sobota 10.01.2026




















